Posted by Oleg Mashevskyi On Жовтень - 27 - 2023 Коментарі Вимкнено до Міжнародний науковий семінар «АМЕРИКАНСЬКА ПОЛІТИКА І СУСПІЛЬСТВО В КОНТЕКСТІ ВИБОРІВ ПРЕЗИДЕНТА США 2024 р.»

ПРОГРАМА СЕМІНАРУ

26 жовтня 2023 року на базі кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ імені Тараса Шевченка за підтримки Української асоціації американістики відбувся міжнародний науковий семінар «АМЕРИКАНСЬКА ПОЛІТИКА І СУСПІЛЬСТВО В КОНТЕКСТІ ВИБОРІВ ПРЕЗИДЕНТА США 2024 р.» в рамках розвитку освітньої програми «АМЕРИКАНІСТИКА ТА ЄВРОПЕЙСЬКІ СТУДІЇ(з поглибленим вивченням іноземних мов)».

Участь в ньому взяли викладачі кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ імені Тараса Шевченка, члени Української асоціації американістики, студенти американісти 1, 3 та 4 курсів бакалаврату освітніх програм «Американістика та європейські студії (з поглибленим вивченням іноземних мов)» та «Сходознавство» та магістратури.

Головним спікером виступив американський журналіст та медіаексперт, історик українського походження Адріян КАРМАЗИН – у минулому директор Української служби Голосу Америки (2005-2015) та радник зі стратегічних комунікацій та розвитку Фундації «U.S.-Ukraine», експерт Української асоціації американістики, фахівець з українсько-американських відносин, медіа та стратегічних комунікацій. В онлайн форматі він виголосив доповідь «АМЕРИКАНСЬКА ПОЛІТИКА І СУСПІЛЬСТВО ЗА РІК ДО ПРЕЗИДЕНСЬКИХ ВИБОРІВ 2024 КРІЗЬ ПРИЗМУ МЕДІА». У доповіді було сформульовано та охарактеризовано головні тенденції сучасного політичного процесу в США, що можуть вплинути на президентську виборчу кампанію 2024 р., порівнявши з попередніми виборами 2020 р. Окрему увагу було приділено «українському чиннику»: впливу розв’язаної росією війни та героїчного спротиву українського народу, лідерства США у допомозі Україні та адвокації українських інтересів у США українською діаспорою. Як експерт з американських суспільно-політичних процесів та українсько-американських відносин і активний діяч української діаспори, Адріян Кармазин охарактеризував сучасну волонтерську та громадсько-політичну діяльність української громади в США, відзначив успішні кейси взаємодії з американським політикумом та суспільством задля здобуття підтримки для України. Низка питань у дискусії стосувалася допомоги США Україні у російсько-українській війні та її впливу на поточний політичний дискурс в Конгресі.

Зауважимо, що Адріян Кармазин вже не вперше читає лекції та проводить воркшопи для наших студентів на запрошення доц. Ольги Сухобокової та проф. Олега Машевського. Зокрема, восени 2021 р., як гостьовий лектор КНУ імені Тараса Шевченка за Програмою академічних обмінів ім.Фулбрайта, він прочитав спеціальний курс лекцій для студентів історичного факультету «Вибори у США 2020 р. – виклики для демократії і медіа». Детальніше: https://for.history.univ.kiev.ua/?p=3014.

З доповідями і повідомленнями, а також як учасники дискусії виступили викладачі кафедри проф.Олег Машевський, доц.Ольга Сухобокова, доц. Олег Купчик, ас. Віталій Люлька, ас. Артем Кошелєв, доц. Вікторія Пількевич, студенти Ольга Іваночко, Давід Цикалюк, Софія Барищук та інші.

Модератори заходу: проф.Олег Машевський, доц.Ольга Сухобокова.

Оргкомітет: проф.Олег Машевський, доц.Ольга Сухобокова, доц. Олег Купчик, ас. Артем Кошелєв.

Comments are closed.