Posted by Oleg Mashevskyi On Вересень - 19 - 2023 Коментарі Вимкнено до УЧАСТЬ СТУДЕНТІВ-СХОДОЗНАВЦІВ ТА СТУДЕНТІВ-АМЕРИКАНІСТІВ КАФЕДРИ У ПРЕЗЕНТАЦІЇ КНИГИ З ЯПОНОЗНАВСТВА

19 вересня 2023 р. студенти-сходознавці та студенти-американісти кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн взяли участь у презентації книги Віолетти УДОВІК «Японія та Україна: 120 років двосторонніх відносин».

Пані В. Удовік є знаним японістом, кандидатом історичних наук, випускницею Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, працювала другим секретарем Посольства України в Японії (2017–2022), а також була запрошеним викладачем Університету Кобе Гакуїн (Японія).

Під час презентації книги Вікторія Удовік ознайомила слухачів із метою написання книги, її структурою, а також охарактеризувала кожний із періодів історії японсько-українських відносин. Окремо авторка книги зупинилась на початках японсько-українських відносин, що були пов’язані із виставкою японських товарів в Одесі (кінець XIX ст.) та заснуванням і діяльністю японського консульства в Одесі (початок XX ст.). Історик також розкрила окремі контакти японців і українців на Далекому Сході (Зелений Клин, Маньчжурія), а також розповіла про візити японських делегацій до України в 1917 році.

Надалі Вікторія Удовік висвітлила зв’язки між Японією та УРСР. Особливий інтерес викликала інформація про японську допомогу у подоланні наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Завершувала презентацію розповідь про відносини Японії із незалежною Україною. Пані В. Удовік простежила еволюцію змісту відносин у кожному із періодів сучасної історії обох країн. Історик розкрила події, пов’язані із офіційним визнанням, встановленням дипломатичних відносин, відкриттям і початком роботи посольств. Вона визначила пріоритети у двосторонніх політичних, торгівельно-економічних та культурних відносинах.

На завершення авторка книги розповіла про надану Японією допомогу Україні в час російської агресії. Непідробний інтерес у студентів викликав аналітичний матеріал про місце та роль України у нинішніх японсько-китайських відносинах.

Висловлюємо подяку за проведення презентації Українсько-японському центру Національного університету «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та особисто координатору відділу японської мови пані Наталію ПЕТРОВСЬКУ.

Організаторами участі студентів у презентації виступили професор Олег МАШЕВСЬКИЙ та доцент Олег КУПЧИК.

Comments are closed.