Posted by Oleg Mashevskyi On Липень - 17 - 2023 Коментарі Вимкнено до Відбувся міжнародний науковий семінар «АЗЕРБАЙДЖАН В ІСТОРІЇ ТА ПОЛІТИЦІ»

Завантажити програму

10 липня 2023 р. відбувся міжнародний науковий семінар «АЗЕРБАЙДЖАН В ІСТОРІЇ ТА ПОЛІТИЦІ». Семінар організувала Кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн. Він відбувся в межах розвитку освітньої програми «СХОДОЗНАВСТВО».

Спікером семінару виступив Муса ГАСИМЛИ (директор Інституту кавказознавства НАНА, член-кореспондент НАНА, професор, доктор історичних наук, депутат Міллі Меджлісу). Він висвітлив маловідомі сторінки історії Азербайджанської Демократичної Республіки (1918–1920), сучасний внутрішній розвиток Азербайджану, його зовнішню політику. Окремо професор М. Гасимли зупинився на проблемах азербайджансько-вірменських відносин та азербайджансько-іранських відносин.

Шановний Муса Джафар оглу також розповів про Інститут кавказознавства НАНА, мету і завдання його діяльності, структуру, журнал «Кавказознавство», організовані наукові конференції та форуми.

Разом з українським колегами (професор Олег МАШЕВСЬКИЙ, доценти Вячеслав ЦІВАТИЙ і Ярослав ПИЛИПЧУК, кандидат наук Наталія ЗУБ) професор М. Гасимли обговорив актуальні питання минулого й сучасності азербайджансько-українських відносин.

Окремо професор М. Гасимли обговорив зі студентами-сходознавцями (Василь БУРЯС, Марія ЛЕБЕДЬ, Артем КУХАРЧУК, Даша БІЛОУС) тематику їх курсових і магістерських робіт. Він запросив студентів до публікації наукових робіт у виданнях Інституту, а також до участі в азербайджанських наукових заходах для студентів, аспірантів та молодих вчених.

Участь у семінарі взяли історики з Київського університету імені Тараса Шевченка, Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України, Інституту всесвітньої історії НАН України, Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського.

Модерував заходом доцент Олег КУПЧИК.

Comments are closed.