Posted by Oleg Mashevskyi On Червень - 28 - 2023 Коментарі Вимкнено до Міжнародний науковий семінар «Етика війни та російсько-українська війна»

Завантажити програму семінару

21 червня 2023 року Кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн Київського національного університету імені Тараса Шевченка наживо провела міжнародний науковий семінар на тему «Етика війни та російсько-українська війна». Організатори та модератори заходу – завідувач кафедри, професор Олег Машевський та доцент Ольга Сухобокова.

Нагодою для проведення семінару став приїзд до Києва Софії Анастазієвської, аспірантки Університету Каліфорнії (Ірвайн, США), яка готує дисертацію «Етика війна», для дослідження життя українців в умовах повномасштабної війни. Софія – етнічна українка, народжена в США, її батьки Володимир та Людмила Анастазієвські є лідерами Українсько-Американського осередку Міннесоти, а дід Микола Анастазієвський був відомим українським художником та громадським діячем, працював художником у Міністерстві освіти УНР в 1919 р. Софія також вболіває за Україну та, як більшість етнічних українців вбачає свою місію у спростуванні російської пропаганди та донесенні правди про російське вторгнення в Україну. Тому і в своїй дисертації вона прагне показати проблему у вимірі сучасної російсько-української війни.

На запрошення доцента кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн, к.і.н. Ольги Сухобокової, Софія Анастазієвська в КНУ виголосила доповідь про своє дослідження «Етика війни у візіях американських дослідників». Ознайомивши українських колег з основними концепціями американських науковців, вона виклала і своє бачення проблеми, наголосивши, що російсько-українська війна дає унікальну можливість для американських дослідників більше дізнатися про Україну та українців і разом з тим переглянути традиційні уявлення про етику війни.

В обговоренні доповіді Софії Анастазієвської та теми в цілому взяли участь представники кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ завідувач кафедри, д.і.н., професор Олег Машевський, к.і.н., доцент Ольга Сухобокова, доктор філософії з історії, асистент Артем Кошелєв, к.і.н., доцент Олег Купчик, студент магістратури Едуард Кузьменко та доктор філософії з історії Тарас Ткачук. Також до дискусії долучилися завідувач відділу трансатлантичних досліджень Інституту всесвітньої історії НАН України, к.і.н. Сергій Толстов і головний консультант відділу воєнної політики Національного інституту стратегічних досліджень кандидат наук з державного управління Валерій Пристайко. У виступах та коментарях було порушено низку важливих проблем, пов’язаних із війною та суспільством загалом, і сучасною російсько-українською війною й її впливом на українське суспільство зокрема, низки соціальних і психологічних феноменів, що проявилися внаслідок повномасштабного російського вторгнення.

Окрему увагу було приділено аналізу ідеологічно-політичного супроводу російського вторгнення, наративів російської пропаганди та методів боротьби із нею, спротиву українського народу, єднання українців всього світу заради визволення Батьківщини. Також обговорили безпрецедентну допомогу США та інших країн Україні, зміни в сприйнятті України й українців протягом 2022 року політикумом та суспільствами країн Заходу. Дискусія виявилася надзвичайно цікавою та насиченою для всіх учасників заходу. Також Софія Анастазієвська мала низку питань до українських колег від себе та професорів Університету Каліфорнії. Тож сподіваємося на продовження наукової комунікації та плідну подальшу співпрацю з Університетом, який представляла наша гостя та її колегами з інших американських університетів.

Comments are closed.