Posted by Oleg Mashevskyi On Червень - 28 - 2023 Коментарі Вимкнено до Чиказьке видання публікує статті наших студентів

Серед багатьох можливостей професійного розвитку, які мають студенти освітніх програм «Американістика та європейські студії (з поглибленим вивченням іноземних мов)» і «Сходознавство» КНУ імені Тараса Шевченка – формування навичок писати науково-популярні статті. З огляду на великий запит суспільства на розвінчання низки історичних міфів та висвітлення правдивої історії сьогодні фахові історики поряд з науковими дослідженнями мають виконувати і просвітницьку та популяризаторську роботу.

Завдяки співпраці з чиказьким онлайн-виданням «Ukrainian Magazine Chicago» (США) к.і.н., доцент Ольга Олегівна Сухобокова в рамках своїх курсів з історії української діаспори («Історія української діаспори в США, Канаді та Латинській Америці», що викладається для американістів та «Українські громади в країнах Сходу» – для сходознавців, освітній рівень «бакалавр») пропонує студентам спробувати свої сили в підготовці науково-популярних статей для цього видання.



«Ukrainian Magazine Chicago» (Чикаго, США) – відоме сучасне діаспорне двомовне (українсько-англомовне) видання, започатковане в 2011 р. завдяки ентузіазму його засновників Наталії та Юрія Фігелів, які до того створили популярний медіа ресурс «VIDIA», одне з головних джерел інформації про життя української діаспори та її підтримку України за Євромайдану і Революції Гідності, на початку російсько-української війни. Від самого початку «Ukrainian Magazine Chicago» здобув велику популярність завдяки широкій і актуальній тематиці: важливі події в житті української громади США, досягнення видатних українців зарубіжжя та України, діяльність різноманітних українських інституцій в діаспорі, зв’язки діаспори з батьківщиною. Його матеріали активно використовували інші медіа та користувачі Facebook і Twitter. Підтвердженням якості та популярності журналу стала поява «реплік» на нього – з дуже схожими назвами та ідентичним оформленням і подібним тематичним наповненням. Кілька років часопис виходив одночасно в цифровій і друкованій версії, яка поширювалася по всій території США. Наразі журнал функціонує в онлайн-форматі (http://ukrainianchi.com), і наповнюється переважно авторськими статтями про історію та сьогодення української діаспори. Серед них значне місце посідають статті наших студентів.



Так, протягом 2020–2021 рр. в «Ukrainian Magazine Chicago» було опубліковано 18 статей студентів-американістів освітньої програми «Американістика та європейські студії», що висвітлювали різні аспекти історії та сьогодення української діаспори в країнах Північної та Південної Америки: українська архітектура і скульптура в США і Канаді, історія української церкви в Аргентині та Бразилії, українські музеї, та кіноактори і спортсмени українського походження, американські міста з українськими назвами.

У 2023 році до студентів-американістів долучилися і студенти-першокурсники освітньої програми «Сходознавство» та підготували низку статей про українців в різних країнах Сходу, збереження і поширення  української культури, допомогу Україні українських громади в східних країнах. Тим часом студенти-американісти для своїх статей обирали такі теми: українці в Армії США, збереження української мови в еміграції, внесок у науку та спорт українців США та Канади, українська православна церква в Америці, фестивалі української діаспори за океаном тощо. Також спробували себе студент і як інтерв’юери, записавши інтерв’ю зі своїми однолітками, які емігрували до США та Канади.



Всього за перше півріччя 2023 року було опубліковано 20 студентських статей, підготовлених під керівництвом і з допомогою доцента Ольги Сухобокової (11 з них підготували американісти і 9 – сходознавці): Дойчик Максим «Українець Семюел Яскілка – американський чотирьохзірковий генерал» (http://surl.li/facve), Гетьман Віра «Українські фестивалі в США та Канаді» (http://surl.li/fnyyy), Кудасюк Марія. Кей Рафко – перша «Міс Америка» з українським корінням і дипломом медсестри (http://surl.li/elicq), Чепик Софія «Софія Яблонська і її східні мандри» (http://surl.li/fnwzo), Хорішман Катерина «Українці в Японії та їхня допомога Батьківщині» (http://surl.li/fnwzd), Маглакелідзе  Давід «Джек Пеланс – найвідоміший українець Голлівуду» (http://surl.li/gldrk), Ткачов Олег «З пекла війни до мирного життя в Канаді» (http://surl.li/ftdqo),Слівна Тетяна «Юрій Кондратюк: космос та Сибір» (http://surl.li/gkvsw), Преловський Олег «Українська мова в еміграції: регіональні особливості та проблема збереження» (http://surl.li/gteba), Панфілова Наталія. «Юлія Муллок – остання принцеса Кореї» (http://surl.li/gkwlh), Гречана Валерія, Сухобокова Ольга «Українська громада Казахстану» (http://surl.li/gldqz), Галевич Святослав «Американські українці – учасники Другої світової війни» (http://surl.li/gtirx), Фалько Єлизавета «Українські ресторани в країнах Сходу»(http://surl.li/gtisq), Петрук Надія «Легенда хокею: українець Террі Савчук» (http://surl.li/gzkoj), Карлюк Ксенія «Дві українки – султанші Османської імперії» (http://surl.li/imeyh), Малярчук Віктор «Внесок у науку українців США та Канади» (http://surl.li/gzknc), Калюжна Катерина «Моріс Подолоф з України – «батько» Національної баскетбольної асоціації США» (http://surl.li/gzknm), Слівна Тетяна «Український козак в Османській імперії Михайло Чайковський (Мехмед Садик-паша)» (http://surl.li/imew s), Пастушенко Анна ««Козацькому роду нема переводу, а військовим злочинцям і росії немає місця на цій землі»: інтерв’ю з українцем – морпіхом США» (http://surl.li/gzkob), Бесарабов Данило «Церква, що об’єднала православних українців Америки» (http://surl.li/imeuv).



Таким чином, наші студенти освітніх програм «Американістика та європейські студії» і «Сходознавство» не лише отримали цінний досвід, який, поза сумнівом, стане їм в нагоді у професійній діяльності, але й свої перші зарубіжні публікації.

Дякуємо за надану можливість «Ukrainian Magazine Chicago» (особливо головній редакторці Наталії Фігель) та сподіваємося на продовження і розширення співпраці надалі.

к.і.н., доц. Ольга Сухобокова

Comments are closed.