Posted by Oleg Mashevskyi On Червень - 28 - 2023 Коментарі Вимкнено до Вивчаємо історію Канади, знайомлячись з її містами та історичними постатями

Викладачі нашої кафедри завжди в пошуку цікавих та корисних для студентів підходів до викладання своїх дисциплін. Щороку доопрацьовуються та оновлюються лекції, рекомендована література та аудіовізуальні навчальні матеріали, а також вдосконалюються плани семінарських занять та завдання для самостійної роботи. Виконання самостійної роботи є гарною нагодою для студентів не лише заглибитися в окремі теми курсу й провести свої невеликі дослідження, а й виявити креатив та напрацювати нові навички, які знадобляться в майбутньому.

Так, в рамках вивчення курсу «Історія Канади» (викладач – к.і.н., доц. Ольга Олегівна Сухобокова, освітня програма «Американістика та європейські студії (з поглибленим вивченням іноземних мов)»), студенти-американісти мають досить творчі завдання для самостійної роботи. Наприклад, у минулому році готували есеї про українсько-канадські відносини, і таким чином суттєво поглибили свої знання про різні аспекти та рівні двосторінніх відносин Канади та України.

Цьогоріч завданням самостійної роботи студентів було знайомство з історією Канади крізь призму біографій її відомих діячів, починаючи від першовідкривачів та дослідників до прем’єр-міністрів у ХХІ столітті, а також через дослідження історії окремих канадських міст. Останнє особливо припало до душі слухачам курсу, адже дізнаючись про заснування, розвиток та цікавинки міст Канади, вони розширили своє уявлення про історію того чи іншого регіону країни, зрозуміли його етнічні, культурні, соціально-економічні особивості, склали уявний перелік міст і місць, які хочуть побачити при нагоді.

Відеороботи та відеозаписи презентацій студентів на ці теми представлені на Ютуб-каналі кафедри «Американістика, Євростудії та Сходознавство» https://www.youtube.com/@american_europ_eastern_studies. Він містить окремий список відтворення «Історія Канади», в якому можна знайти відеоролики наших студентів про ключових осіб в історії Канади: Максим Ковольов «Випередив Колумба: Лейф Еріксон» http://surl.li/inizz;  Каріна Ольшанецька «Жак Картьє – дослідник Канади», http://surl.li/injbd; Юлія Гладка «Самюель Шамплен» http://surl.li/inizf; Анастасія Радкевич «Роль Джона Кебота в дослідженні та колонізації Канади», http://surl.li/injfe;  Анастасія Горбань «Джон А.Макдональд – прем’єр-міністр Канади»; http://surl.li/injcf; Анастасія Мороз «Стівен Гарпер – друг України»  http://surl.li/iniyl; Станіслав Грицаєнко «Прем’єр-міністр Брайян Малруні» http://surl.li/injah; Нікіта Мостовий «Епоха П’єра Трюдо», http://surl.li/injaq; Артем Кравчук «Джастін Трюдо на чолі Канади в епоху глобальних викликів», http:// surl.li/injer.

Відеороботи та презентації наших молодих канадознавців, присвячені історії канадських міст, що стали окремим навчальним проектом, реалізованим під керівництвом доц. Ольги Сухобокової, згруповано в окремий список відтворення на каналі – «Історія міст Канади»: https://youtube.com/playlist?list=PL9W7jaIRsHL7dHeRHIblcHxZXLQnveG65. Тут можна побачити історію таких відомих та великих міст Канади як Торонто, Ванкувер, Оттава, Монреаль чи Квебек, а також і менш знаних, але не менш самобутніх і цікавих – Галіфакс, Калгарі або Сент-Джонс.

Позитивні відгуки та статистика переглядів цих відео свідчить про зацікавлення «канадською» тематикою глядацької аудиторії Ютубу, а також про те, що нашим студентам вдалося цікаво та дохідливо подати матеріал у відеоформаті. Таким чином, опановуючи історію Канади, студенти-американісти освітньої програми «Американістика та європейські студії (з поглибленим вивченням іноземних мов)» роблять певний внесок у популяризацію цієї країни, яка є одним з найвідданіших друзів і партнерів України та надає нам величезну допомогу в умовах російсько-української війни.

Comments are closed.