Posted by Oleg Mashevskyi On Травень - 23 - 2023 Коментарі Вимкнено до Зустріч студентів-сходознавців з дипломатом та істориком-тюркологом Богданом СЕРГІЙЧУКОМ

20 травня 2023 р. відбулась зустріч студентів-сходознавців з дипломатом та істориком-тюркологом Богданом СЕРГІЙЧУКОМ. Пан Богдан в 1993 році закінчив історичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка, з 1995 року працює в Міністерстві закордонних справ України. Має значний досвід роботи у дипломатичних представництвах України в країнах Сходу, зокрема в Туреччині й Азербайджані. Нині є першим секретарем посольства України в Чеській республіці.

Богдан Володимирович поділився спогадами про появу інтересу до історії країн Сходу в студентські роки під час навчання на історичному факультеті. Цей інтерес він розвинув у наукові дослідження морських походів козаків у володіння Османської імперії. Тоді ж під керівництвом професора Г. Халимоненка почав вивчати турецьку мову на кафедрі сходознавства, яка започаткувала цю навчальну програму для непрофільних факультетів. В 1994 році для удосконалення володіння турецької мовою пройшов відповідні курси в Стамбулі. За цей час пану Богдану вдалось добре «поставити» турецьку мову, а також навести необхідні контакти. Він поділився власними думками щодо важливості гуманітарної, історичної освіти у підготовці фахового дипломата.

Надалі Богдан Володимирович розповів, що працює співробітником МЗС України. Дипломатичну службу він розпочав віце-консулом в Стамбулі. Загалом в Турецькій Республіці як дипломат пропрацював 12 років: 8 років в генеральному консульстві України в Стамбулі і 4 роки в Посольстві України в Анкарі. Пан Богдан поділився власними думками щодо особливості Туреччини як країни.

Попри зайнятість на роботі Богдану Володимировичу вдавалось знаходити час для наукової роботи. Її результатом став успішний захист в 2011 році кандидатської дисертації «Українсько-турецькі відносини в першій чверті XX ст.». Пан Богдан розповів, що його дисертація містить чимало документів з турецьких архівів. Прикметно, що Студенти ОП «Сходознавство» використовують наукові публікації пана Богдана (про відносини Туреччини й Української Держави, про відносини Вселенського престолу з урядом УНР, про відносини Туреччини й України щодо визнання УАПЦ, про сучасну турецьку історіографію турецько-українських дипломатичних відносин) в освітньому процесі.

Богдан Володимирович поділився спогадами про роботу в Посольстві України в Азербайджанській Республіці. Тоді ж йому вдавалось знаходити час для науково-пошукової роботи в азербайджанських архівах (про Українську раду в Баку, про азербайджансько-українські дипломатичні відносини 1918–1921 років). Пан Богдан поділився спогадами як разом із батьком, професором Володимиром Сергійчуком, об’їхав місця компактного проживання українців на Мугані початку XX ст., про спілкування з їх нащадками.

Пан Б. Сергійчук позитивно оцінив ОП «Сходознавство» історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка та зауважив, що ця програма дає системні знання, у поєднанні історичних і мовних компонент. Богдан Володимирович зазначив важливість для істориків-сходознавців вивчення і володіння східними мовами.

Наприкінці зустрічі пан Богдан відповів на запитання студентів та викладачів.

Модерував заходом доцент Олег КУПЧИК.

Comments are closed.