Posted by Oleg Mashevskyi On Квітень - 21 - 2023 Коментарі Вимкнено до «ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ: ІСТОРИЧНИЙ ДОСВІД ТА ПЕРСПЕКТИВИ ПІСЛЯ ПЕРЕМОГИ»: МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ ДО 75-Ї РІЧНИЦІ ПЛАНУ МАРШАЛЛА ТА НА ПІДТРИМКУ ІНІЦІАТИВИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ UNITED24

31 березня 2023 року на базі кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ імені Тараса Шевченка у рамках розвитку освітньої програми «Американістика та європейські студії (з поглибленим вивченням іноземних мов)» було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Відновлення України: історичний досвід та перспективи після Перемоги» до 75-ї річниці початку реалізації програми Плану Маршалла та на підтримку ініціативи президента України United24.

Метою конференції було обговорення в експертному гуманітарному середовищі та за активної участі студентства проблем повоєнної відбудови України після завершення сучасної російсько-української війни з врахуванням досвіду відновлення різних країн після Першої та Другої світових воєн.

Ініціаторами та активними організаторами конференції стало студентство – молодь, на яку українське суспільство покладає найбільші надії на відновлення і подальший розвиток України – студенти магістратури та бакалаврату освітньої програми «Американістика та європейські студії» Едуард Кузьменко, Іван Фечко та Михайло Гіберт. А викладачі кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ імені Тараса Шевченка доц. Ольга Сухобокова та доц. Вікторія Пількевич на чолі із завідувачем кафедри, д.і.н., професором Олегом Машевським їх підтримали та долучилися до організації і проведення конференції.

Таким чином, організаторами події стали Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн, Спортивний департамент СПУ імені Тараса Шевченка, Студентський парламент Університету, Українська студентська Ліга.

На пленарному засіданні конференції з доповідями виступили українські та зарубіжні фахівці у різних галузях. Так, після коротких вітальних слів проректорки з наукової роботи КНУ імені Тараса Шевченка Ксенії Смирнової та проректорки з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) КНУ імені Тараса Шевченка Ганни Толстанової, а також завідувача кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Олега Машевського, з доповідями про актуальні питання відбудови України виступили провідні українські та зарубіжні експерти, науковці, політики, представники громадськості:

  • Піотр Козицький, професор історії з університету Меріленд (США). «Які уроки історичний досвід повоєнної християнської демократії може дати Україні сьогодні».
  • Хлоя Зенг, старший бізнес-директор Майкрософт, ексголова Ради Освітньої фундації Ісака (Вашингтон, США). «Проект “Мир”: Американські волонтери навчають українську молодь. Програма підтримки безперервного навчання під час війни та підготовки до післявоєнних викликів». До свого виступу пані Зенг залучила двох підлітків, які наголосили на важливих аспектах психологічної та соціальної адаптації постраждалих від війни їхніх українських однолітків.
  • Олег Дунда, народний депутат України, голова підкомітету з питань будівництва та проектування. «Механізми нового плану Маршалла».
  • Сергій Вакарін, голова UkraineIS. «Стратегія відновлення України у
    виданні 2030: Lessons for Ukraine. Проблеми та перспективи інноваційного розвитку України з урахуванням рекомендацій північноамериканських партнерів».
  • Даніель Маліков, голова проєкту «Legacy Ukraine». «Важливість поширення історій про видатних українців закордоном у питанні налагодження підтримки для реконструкції України».
  • Андреас Умланд, німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи, фахівець з питань російського ультранаціоналізму та авторитаризму.

Фотозвіт про пленарне засідання конференції можна переглянути на фейсбук-сторінці кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ імені Тараса Шевченка (http://surl.li/fzvdz).

Зауважимо, що практично всі доповіді були виголошені англійською та супроводжувалися ретельно підготовленими презентаціями, а модераторами пленарного засідання були ініціатори конференції Едуард Кузьменко та Іван Фечко, які вже мають чималий досвід проведення міжнародних, в тому числі англомовних, наукових заходів.

Обговорення різних аспектів порушеної під час пленарного засідання конференції проблематики було продовжене в рамках роботи трьох окремих секцій: 1. Післявоєнне відновлення України: пошук стратегії, проблеми та перспективи (модератори – проф. Олег Машевський та студент 4 курсу освітньої програми «Американістика та європейські студії» Михайло Гіберт); 2. Відновлення країн Заходу після Першої та Другої світових війн (модератори – доц. Вікторія Пількевич та студент магістратури Іван Фечко, освітня програма «Американістика та європейські студії»); 3. Україна та світ у міжнародних відносинах післявоєнного часу: історія та сучасність (модератори – доц. Ольга Сухобокова і студент магістратури Едуард Кузьменко (освітня програма «Американістика та європейські студії»).

Відеозаписи пленарного засідання та всіх секцій конференції доступні на ютуб каналі кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ імені Тараса Шевченка «Американістика,Європейські студії та Сходознавство»: http://surl.li/gerqn, http://surl.li/gerqq, http://surl.li/gerqx, http://surl.li/gerqv.

Детальніше з роботою конференції можна ознайомитися у статті проф. Олега Машевського та доц. Ольги Сухобокової  у 24 номері наукового журналу кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн «Європейські історичні студії»:

Олег Машевський, Ольга Сухобокова. «Відновлення України: історичний досвід та перспективи після перемоги»: міжнародна науково-практична конференція до 75-ї річниці плану Маршалла

http://eustudies.history.knu.ua/uk/vypusk-24/

Comments are closed.