Posted by Oleg Mashevskyi On Березень - 21 - 2023 Коментарі Вимкнено до Зустріч студентів-сходознавців з істориком-сходознавцем Ярославом Пилипчуком

16 березня 2023 р. відбулась зустріч студентів ОП «Сходознавство» з істориком-сходознавцем Ярославом ПИЛИПЧУКОМ (доктор історичних наук, викладач Українського державного університету імені Михайла Драгоманова).

Під час зустрічі пан Я. Пилипчук розповів студентам про зародження інтересу до історії Сходу зі студентських років і магістерську роботу на сходознавчу тематику. Він ознайомив із власними науковими інтересами, результатами наукових досліджень у кандидатській («Монгольське завоювання Дашт-і-Кипчак у 13 ст.») і докторській («Соціальна історія кипчаків у 9–13 ст.») дисертаціях.

Будучи надзвичайно публікаційно активним пан Ярослав розповів про членство в редколегіях закордонних сходознавчих виданнях, наукові публікації в наукових журналах Туреччини, Центральної Азії, європейських країн. Виступаючи організатором сходознавчої науки, він також ознайомив студентів із запланованими на 2023 рік науковими заходами (конференціями, семінарами, круглими столами).

Зазначимо про співпрацю кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн із паном Я. Пилипчуком в межах розвитку освітньої програми «Сходознавство». У свій час пан Ярослав ініціював викладання «Історії країн Центральної Азії» та проведення наукового семінару «Центральна Азія в геоісторії та геополітиці».

На завершення зустрічі кафедра запросила п. Ярослава Пилипчука до участі у всеукраїнській конференції «Треті тюркологічні читання».

Модерував заходом доцент Олег КУПЧИК.

Comments are closed.