Posted by Oleg Mashevskyi On Лютий - 21 - 2023 Коментарі Вимкнено до Наукові конференції “США: політика, суспільство, культура” 2022 і 2023 років.

26 січня 2022 р. кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн провела першу конференцію «США: політика, суспільство, культура» з нагоди 30-річчя встановлення дипломатичних відносин України і США. Вона відбувалася на платформі Zoom у рамках розвитку освітньої програми «Американістика і європейські студії (з поглибленим вивченням іноземних мов)» і була орієнтована на участь студентів і аспірантів, які вивчають історію, політику, суспільство і культуру США.


Конференція відбулася в умовах зосередження російських військ на кордонах України й активного обговорення в міжнародних ЗМІ й експертному середовищі питання про можливе російське вторгнення. Важливість співпраці України з США у тих умовах була очевидною як ніколи раніше.


До складу оргкомітету увійшли викладачі аспіранти і студенти кафедри. Під час роботи секцій конференції, організованих за науковими інтересами учасників, відбулося цікаве обговорення результатів наукових досліджень аспірантів і студентів. Тези виступів були опубліковані у збірнику конференції.

Програма конференції 2022 року

Збірник тез доповідей конференції 2022 року

Конференція “США: політика, суспільство і культура” 2022 р.

Успішне проведення конференції «США: політика, суспільство, культура» у 2022 році надихнуло кафедру започаткувати традицію її щорічної організації. Незважаючи на війну, перебої в постачанні електроенергії й інтернет-зв’язку, наступну конференцію було заплановано на 26 січня 2023 р. (на платформі Zoom).


Можливість участі у ній було розширено. Тепер це були не лише молоді дослідники – аспіранти і студенти, але й досвідчені науковці. Як і в минулому році, найбільший інтерес конференція викликала у студентів і випускників програми «Американістика і європейські студії» історичного факультету. Проте цього року її учасники представляли дев’ять наукових і освітніх установ м. Києва, університети Миколаєва, Запоріжжя, Сум, Луцька, Чернівців, Івано-Франківська і Братислави (Словаччина). Робота відбувалася на пленарному засіданні й чотирьох секціях.


Хоча через масштабні ракетні атаки по усій Україні зранку 26 січня конференцію довелося терміново переносити, вона успішно відбулася наступного дня. Усі учасники, хто зміг підключитися, отримали задоволення від можливості представити результати своїх досліджень, обмінятися думками, дізнатися багато нового про США, надійного партнера України.

Проведення конференції «США: політика, суспільство, культура» в січні 2023 р. було ще одним виявом нашої вдячності уряду і народу США за усебічну підтримку України в умовах російської агресії.

Програма конференції 2023 року

Збірник тез доповідей конференції 2023 року.

Конференція “США: політика, суспільство і культура” 2023 р.

Comments are closed.