Posted by Oleg Mashevskyi On Грудень - 14 - 2022 Коментарі Вимкнено до «ВАЖЛИВО ВИСВІТЛЮВАТИ ІСТОРІЮ УКРАЇНСЬКОГО КРИМУ В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ І СВІТОВОМУ КОНТЕКСТІ».

Презентація наукового збірника про історію Криму

09 грудня 2022 року відбулась презентація збірника матеріалів наукових доповідей другого наукового семінару «Крим у координатах історії». Презентацію провела Кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Захід організовано на підтримку дипломатичної ініціативи України «Кримська платформа», а також в межах розвитку освітніх програм «Сходознавство» й «Американістика та європейські студії (з поглибленим вивченням іноземних мов)».

З вітальним словом до учасників презентації звернулась проректор університету Інна СТЕПАНЕЦЬ, яка висловила тверде переконання у тому, що український Крим неодмінно буде деокупованим. Пані Проректор подякувала членам кафедри, авторському колективу, як «бійцям наукового і освітнього фронту» за те, що вони «викривають історичну брехню російських пропагандистів» і зазначила, що «історична правда є однією із форм озброєння в інформаційному полі».

Завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн професор Олег МАШЕВСЬКИЙ зауважив, що «ще минулого року деокупація Криму видавалась мрією, а тепер ми упевнені, що наступний семінар ми проведемо на деокупованій українській землі Криму». І ця мрія близька до реалізації як ніколи «завдяки героїзму Збройних Сил України, всього українського народу». Водночас пан Олег висловив вдячність Ректору Університету професору Володимиру БУГРОВУ та проректору Інні СТЕПАНЕЦЬ за сприяння і допомогу у друці збірника обсягом більш ніж 250 сторінок.

У свою чергу, рецензент збірника професор Ігор ТОДОРОВ (Ужгородський національний університет) зазначив, що «збірка є важливою не лише науковою, але й громадсько-політичною розвідкою». Пан Професор наголосив, що проблема деокупації Криму є міжнародною справою, а тому важливо висвітлювати його історію не лише в українському, але й європейському чи світовому контексті.

Інший рецензент професор Олександр ТРИГУБ (Чорноморський національний університет ім. Петра Могили) зауважив про доцільність щорічного проведення цього семінару і «розширення майданчику для дискусії». Пан рецензент запропонував провести семінар у міжнародному форматі, із залученням не лише українських, але й європейських і близькосхідних науковців. Він рекомендував також розширити предметне поле збірника. А один із номерів журналу «Емінак» (входить до Scopus і WoS) пан Олександр запропонував присвятити маловідомими сторінкам історії Криму. На його думку, «це б значно розширило аудиторію кримської проблематики».

Активну участь в обговоренні наукового збірника взяли також автори статей (професор Андрій МАРТИНОВ, доценти Вячеслав ЦІВАТИЙ і Наталія ТЕРЕС).

Модератор заходу та координатор наукового семінару доцент Олег КУПЧИК підсумував, що важливо викривати російські історичні міфи і спростовувати російські історичні «наративи». Пан Олег висловив переконання, що настав час підготувати ґрунтовну англомовну історії Криму, а також готувати відкриття філії КНУ імені Тараса Шевченка в Автономній Республіці Крим.

Comments are closed.