Posted by Oleg Mashevskyi On Червень - 19 - 2021 Коментарі Вимкнено до Науковий семінар «Крим у координатах історії»

20 травня 2021 р. відбувся науковий семінар (вебінар) «Крим у координатах історії». Семінар організовано на підтримку дипломатичної ініціативи України «Кримська платформа», а також в межах розвитку освітніх програм «Сходознавство», «Американістика та європейські студії».

У семінарі окрім викладачів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, взяли участь також науковці ДП «Інститут всесвітньої історії НАН України», Західноукраїнського національного університету (Тернопіль), Інституту історії України НАН України, Інституту дослідження голодоморів, ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», Науково-дослідного інституту українознавства МОН України, Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України.

Прикметно, що до участі в семінарі із науковими доповідями долучились студенти освітньої програми історичного факультету освітніх програм «Американістика та європейські студії», «Сходознавство» та студенти освітньої програми Інституту філології «Турецька мова і література».

Під час семінару історики, політологи, юристи-міжнародники виступили з доповідями щодо минулого й сучасного Криму, його суспільно-політичного, соціально-економічного та культурно-духовного розвитку від давніх часів до сьогодення, на тлі світових процесів, у координатах як історії України, так й всесвітньої історії. Особливу увагу доповідачі приділили подіям напередодні та під час анексії українського Криму Російської Федерацією, репресіям окупаційної влади проти незгодних із грубим порушенням міжнародного права, територіальної цілісності України. Вони акцентували увагу також на трагічній долі корінного населення Криму – кримськотатарського народу. Водночас історики-всесвітники розкрили політику провідних держав світу, зокрема США, Канади, Великої Британії, Німеччини щодо злочинних дій Росії стосовно кримського регіону, підтримку світовою спільнотою України в боротьбі із зовнішньою агресією.

За результатами роботи семінару опубліковано збірник матеріалів «Крим у координатах історії» (К.: ВПЦ «Київський університет», 2021. – 131 с.).

Comments are closed.