Posted by Administrator On May - 22 - 2017 0 Comment

Протягом жовтня 2016 р. – березня 2017 р. аспірант кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Єгор Брайлян перебував на навчанні в Констанцському університеті (Констанц, Федеративна Республіка Німеччина) за програмою Erasmus +.

Констанцський університет належить до покоління нового типу західноєвропейських вишів 1960-х рр. Усі навчальні та адміністративні університетські будівлі знаходяться в одному місці. Університет складається з трьох факультетів: точних і природничих наук, гуманітарних наук, політики, права і економіки. У складі факультету гуманітарних наук є кафедра історії та соціології. У 2016 р. університет відсвяткував свій перший ювілей. В університеті працюють провідні фахівці з проблем дослідження історії колоніальних імперій, зокрема Ю. Остерхаммель, К. Деюнг, М. фон Брескіус.

За час навчання було прослухано наступні предмети – Історія Великої Британії XXст., Глобальна історія середнього класу, Глобальні культурні контакти з 1800 р. Новітня британська історія була лекційним курсом, а решта два – семінарські. Незмінною складовою навчального процесубуло вивчення німецької мови для іноземних студентів. Актуальні питання нової та новітньої історії зарубіжних країн (компаративний аналіз передвиборчої агітації в Веймарській республіці та Великій Британії, ідея прогресу в контексті розгляду глобального колоніалізму 1890–х – 1960–х рр., аналіз історії США з імперських позицій) розглядалися на відповідному семестровому колоквіумі, в якому брали участь дослідники як з німецьких університетів, так і з Кембріджу.

Значну допомогу в навчанні надає цілодобова бібліотека зі значним масивом новітньої історичної літератури та міжнародними наукометричними базами (EBSCO, JSTOR), а також з депозитарієм праць викладачів університету. За час навчання Є.Брайлян зміг долучити до роботи над кандидатською дисертацією найновіші здобутки світового історіографічного дискурсу з проблем британської імперської історії, глобальної історії, опрацювати широкий масив опублікованих архівних джерел та мемуаристики.

Окрім навчальної частини, Міжнародний офіс Констанцського університету організовував екскурсії до Зігмарінгена (де розташований один з династичних замків Гогенцоллернів), Штуттгарта, Страсбурга, Женеви. Загалом за період закордонного навчання вдалося відвідати шість країн (Німеччина, Франція, Ліхтейнштейн, Нідерланди, Швейцарія, Австрія), в яких можна було осягнути та переосмислити під час відвідування музеїв та історичних місць глобальну спадщину людства.

  

Висловлюю значну подяку за підтримку в реалізації закордонного стажування декану історичного факультету Патриляку Івану Казимировичу,  науковому керівнику Машевському Олегу Петровичу, заступнику декана з наукової роботи та міжнародних зв’язків Адамській Ірині Геннадіївні, координатору програми Erasmus+ Іванову Олександру Федоровичу, координатору академічної мобільності на історичному факультеті Корнієнко Аліні Юріївні.

You must be logged in to post a comment.