Posted by Administrator On May - 2 - 2017 0 Comment

18261329_732801883568906_1388673455_oУ світ вийшов новий збірник про азербайджансько-українські відносини. Його укладачами є Олег КУПЧИК (кандидат історичних наук, доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Київського національного університету імені Тараса Шевченка) та Любов ШПАКОВСЬКИ (кандидат історичних наук, доцент кафедри історії факультету соціології і права Національного технічного університету “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”).

Збірник є результатом Міжнародної наукової конференції “АЗЕРБАЙДЖАН – УКРАЇНА: НА ПЕРЕХРЕСТЯХ ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ” (Ніжин, 2017, 235 с., укр. і рос. мовами), яка відбулась 5 червня 2015 року на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Її проведення ініціював Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні (2010–2015 рр.) п. Ейнулла Мадатлі. Співорганізаторами конференції виступили Інститут історії ім. А. Бакіханова НАН Азербайджану, Посольство Азербайджанської Республіки в Україні.

Збірник містить статті, які стосуються дослідження українськими й азербайджанськими ученими історії Азербайджану, політичних, економічних, соціальних, культурних і духовних аспектів азербайджансько-українських відносин від давнини до сучасності.

Відкриває видання вступна стаття декана історичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка проф. Патриляка І. К. У ній п. Декан об’єктивно зазначає, що збірник “присвячений минулому і сучасному двох надзвичайно своєрідних, але водночас і неймовірно подібних країн – Азербайджану та України. Країн, зв’язаних культурними та економічним взаєминами вже понад тисячу років, а спільністю долі останні декілька століть”.

Структурно збірник поділяється на три тематичні розділи, зокрема “Азербайджан у геополітичному вимірі”, “Азербайджансько-українські відносини”, “Особистісний зріз азербайджансько-українських відносин”. Власні дослідження у ньому представили як азербайджанські (А. Даміров, А. Тагірзаде, Т. Гусейноглу, М. Хасанов, Ф. Туранли, Р. Енверов), так і українські (О. Василюк, О. Дудник, Н. Зуб, С. Карамаш, Ю. Кочубей, В. Крюков, О. Купчик, Я. Купчик, Ю. Латиш, С. Пивовар, А. Пилькевич, Л. Шпаковськи, В. Удовик) дослідники.

Вдало збірник доповнюють фото студентів початку XX століття, які надали О. Купчик, А. Даміров, Я. Купчик та А. Тагірзаде.

Збірник розрахований на студентів, викладачів, учених, всіх, хто цікавиться історією Азербайджану й азербайджансько-українськими відносинами.

ЗАВАНТАЖИТИ та ознайомитися зі змістом книги

You must be logged in to post a comment.