Archive for 10 Травня, 2023

Posted by Oleg Mashevskyi On Травень - 10 - 2023 Коментарі Вимкнено до Підготовлено науковий збірник “Тюркологічні читання”

Кафедрою нової та новітньої історії зарубіжних країн підготовлено науковий збірник «Тюркологічні читання» Науковий збірник «Тюркологічні читання» постав як результат Перших ( 05 лютого 2021 р.), Других (15 вересня 2022 р.) і Третіх тюркологічних читань (21 квітня 2023 р.). Він містить публікації дослідників з різноманітних регіонів України (Київ, Суми, Хмельницький). Водночас у збірник увійшли дослідження історії та сьогодення тюркських народів та країн. Тематично у ньому охоплено суспільно-політичні, торгівельно-економічні, військові та культурно-духовні аспекти розвитку Туреччини, Азербайджану, Казахстану і Туркменістану. Науковий збірник “Тюркологічні читання”

Posted by Oleg Mashevskyi On Травень - 10 - 2023 Коментарі Вимкнено до Всеукраїнська наукова конференція “Треті тюркологічні читання”

21 квітня 2023 року відбулась всеукраїнська наукова конференція «ТРЕТІ ТЮРКОЛОГІЧНІ ЧИТАННЯ». З вітальним і вступним словом до учасників «Тюркологічних читань» звернувся модератор доцент Олег КУПЧИК. Він зазначив, що чергові «читання» присвячені 110-й річниці ініціативи студентів-азербайджанців з утворення «організації студентів-мусульман». Модератор вказав, що співорганізаторами конференції виступили Кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн, Центр досліджень історії турецького та кримськотатарського народів, Наукове товариство студентів історичного факультету, а також Фонд президентів України Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського. Він також зауважив, що конференція організована в межах розвитку освітньої програми «СХОДОЗНАВСТВО». Надалі історик Андрій ФЕЛОНЮК (старший науковий співробітник Львівського відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України,  [ Read More ]