Posted by Mykola Khalavka On December - 15 - 2015 0 Comment

15 грудня 2015 року об 11:00 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, на історичному факультеті (аудиторія № 349) відбудеться презентація зібрання наукових праць Б. Г. Курца Східна Європа та Азія: історія торгових відносин в XVI – першій чверті ХХ ст.. видане Інститутом сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України

Цим виданням повертається український науці наукова спадщина видатного українського історика, сходознавця, репресованого 1938 року.

У презентації братимуть участь науковці, китайські дипломати та представники ЗМІ.

Борис Курц закінчив історико-філологічний факультет Київського Університету Св. Володимира в 1910 році із золотою медаллю за письмову працю“История руcско-китайской торговли в XVII – XVIII веках”. Після закінчення університету Б. Курц став професорським стипендіатом на кафедрі російської історії. Б. Г. Курц входив до історично-етнографічного гуртка при Університеті Св. Володимира, яким керував професор М. В. Довнар-Запольський (1910–1919 рр.). Курц був учнем М. В. Довнар-Запольського, тобто належить до школи В. Антоновича.

У зібранні представлені роботи Б. Г. Курца з історії російсько-китайської торгівлі, новітньої соціально-економічної історії країн Сходу, історії України та історіографії українського сходознавства, які зберігають свою наукову актуальність і зараз.

Організатори презентації  Інститут сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, історичний факультет, кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн.