Posted by Oleg Mashevskyi On February - 10 - 2020 0 Comment

28 жовтня 2014 р. кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн організувала для студентів 1 курсу ОП «Сходознавство» ОР «Бакалавр» зустріч із колишнім радянським розвідником В. В. Дмитренком.

Віктор Володимирович в радянський час працював аналітиком військової розвідки, з 1979 року проходив військову службу в Афганістані. Завдяки професії отримував достовірну й всебічну інформацію про становище Афганістану в 1970–1980-х роках, особливості його внутрішнього життя й зовнішньої політики.

Під час зустрічі екс-розвідник В. В. Дмитренко розповів студентам-сходознавцям про обставини прийняття радянським керівництвом рішення розпочати в Афганістані воєнну операцію, маловідомі обставини штурму радянськими військовими президентського палацу «Тадж-Бек», а також загибель президента Х. Аміна. А також поділився спогадами про зустрічі із афганськими керівниками Н.-М. Таракі, Х. Аміном, Б. Кармалем, перебігом внутрішньої боротьби тогочасної політичної еліти країни.

Опісля екс-розвідник зачитав студентам один із написаних ним розділів історичного роману про Афганістан. Над цим романом автор працює вже тривалий час. Презентував також фотографії сучасного Афганістану, зроблені під час поїздки вже у 2010-ті роки його бойовими товаришами.

Наприкінці зустрічі Віктор Володимирович відповів на запитання студентів.

Організував захід доцент О. Р. КУПЧИК

_DSC3978

_DSC4007

_DSC4005

You must be logged in to post a comment.