Posted by Oleg Mashevskyi On February - 10 - 2020 0 Comment

5 лютого 2020 р. кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн, Центр досліджень історії турецького та кримськотатарського народів провели презентацію збірника документів «КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ РУХ 1917–1920 РОКІВ ЗА АРХІВАМИ КОМУНІСТИЧНИХ СПЕЦСЛУЖБ».

Відкрив презентацію завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних кран професор Олег МАШЕВСЬКИЙ, який зауважив про актуальність кримотатарознавства, його важливість зокрема в освітньому процесі, необхідність популяризації, дослідження й вивчення історії кримських татар як корінного народу України.

У вступному слові керівник Центру досліджень історії турецького та кримськотатарського народів доцент Олег КУПЧИК наголосив, що захід проводиться в рамках розвитку освітньої програми «Сходознавство». Розповів, що популяризація (в т.ч. через презентації видань) історії кримськотатарського народу – одне із завдань Центру. Повідомив, що надалі заплановано проведення другого круглого столу «Кримські татари: вчора, сьогодні, завтра». Висловив переконання, що на часі організація і проведення форуму кримотатарознавців.

Спікером презентації виступив автор і співупорядник збірника, член вченої ради НДІ українознавства МОН України, к. і. н., науковий співробітник Андрій ІВАНЕЦЬ. Спочатку він прочитав лекцію про історію кримськотатарського національного руху 1917–1920 років. Під час лекції розкрив мету та завдання Кримськотатарської революції, охарактеризував її передумови, розкрив основні етапи розвитку, визначив причини поразки. Окремо зупинився на проблемах взаємовідносин українського національного та кримськотатарського національного рухів, співвідношення Кримськотатарської та Української революцій 1917–1920 років.

Опісля пан Андрій проінформував, що співупорядником виданого збірника документів є директор ГДА СБУ п. Андрій Когут, а також розповів про значення виданого збірника, який містить маловідомі документи з історії кримськотатарського національного руху.

Наприкінці автор і співупорядник збірника А. Іванець відповів на численні запитання студентів-сходознавців.

Організував захід: доцент О. КУПЧИКYou must be logged in to post a comment.