Posted by Administrator On February - 25 - 2019 0 Comment

Шановні старшокласники!

Запрошуємо Вас взяти участь у

ІІ Всеукраїнській олімпіаді

«Ісламський Схід: історія та сучасність»

Історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кафедра нової  та новітньої історії зарубіжних країн (освітня програма «Сходознавство» http://for.history.univ.kiev.ua/?p=2091 ), «Асоціація мусульман України», «Духовне управління мусульман Криму» за сприяння Посольства Королівства Саудівська Аравія в Україні проводять ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКУ ОЛІМПІАДУ «ІСЛАМСЬКИЙ СХІД: ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНІСТЬ» (для учнів 10–11-х класів).

Олімпіада проходить в два етапи:

І етап

Старшокласникам пропонується підготувати та надіслати до журі конкурсу наукове есе обсягом 5-8 сторінок друкованого тексту за такими напрямами:

• Поява ісламу на Аравійському півострові
  • Роль релігії у виникненні першої імперії мусульман – Халіфату
  • Поширення ісламу на не арабські народи
  • Роль ісламу у формуванні кримськотатарського етносу
  • Іслам як державна релігія Кримського Ханства
  • Іслам у сучасному світі: проблеми та способи їх вирішення
  • Відносини між Україною та мусульманськими країнами: історія та перспективи розвитку
  • Біографії визначних мусульман у контексті всесвітньої історії

ПРИМІТКА. Конкретна тема наукового есе в межах цих напрямів визначається самим автором.

Есе приймаються до 27 березня 2019 року за електронною адресою:  vlyulka85@gmail.com

Телефони для довідок: 096 627 21 90, 063 421 37 57 Люлька Віталій Анатолійович; 066 360 00 80 Машевський Олег Петрович.

Обсяг есе має бути  5-8 сторінок друкованого тексту /не враховуючи титульний аркуш, ілюстративний матеріал, графіки, схеми і т.п./ Використовується шрифт TimesNewRoman. Відстань між рядками – 1,5 інтервали комп’ютерного стандарту, кегль 14, поля: верхнє і нижнє – 20 мм, ліворуч – 25 мм, праворуч – 15 мм. Робота має містити перелік використаних джерел та літератури. Есе має бути виконане українською мовою.

На першому аркуші вгорі автором обов’язково вказується:

• назва Олімпіади, напрям, тема есе;
  • прізвище, ім’я, по батькові автора;
  • прізвище, ім’я, по батькові наукового керівника/вчителя, в разі, якщо робота виконана під його керівництвом;
  • повна поштова адреса навчального закладу, у якому автор навчається /вулиця, номер будинку, населений пункт, область, індекс/;
  • контактний телефон фіксованого чи мобільного зв’язку автора чи його батьків/вчителя;
  • адреса електронної пошти;

ІІ етап

Кращі есеїсти (20 осіб), яких відбере журі конкурсу, будуть запрошені до участі у фіналі Олімпіади, який відбуватиметься  на історичному факультеті КНУ імені Тараса Шевченка 10 квітня 2019 року о 11 годині в аудиторії 349 (м. Київ, вул. Володимирська 60, Головний (червоний) корпус Київського національного університету імені Тараса Шевченка). Фінальна стадія Олімпіади передбачає виконання тестових завдань з історії, географії, літератури  мусульманських країн в межах шкільної програми.

Для учасників олімпіади передбачається кава-брейк та екскурсія до музею історії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Оголошення результатів та нагородження переможців відбуватиметься 10 квітня 2019 року о 13.30 в аудиторії 349.  Всі учасники другого етапу Олімпіади отримають заохочувальні призи, цінні подарунки та відзнаки від «Асоціації мусульман України», «Духовного управління мусульман Криму», Посольства Королівства Саудівська Аравія в Україні й історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка (освітньої програми «Сходознавство» http://for.history.univ.kiev.ua/?p=2091).

Участь у Олімпіаді не передбачає додаткових балів для вступу на історичний факультет КНУ у 2019 році.

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

Завантажити