Posted by Administrator On December - 29 - 2016 0 Comment

З «Китайською мрією» до сучасних освітніх стандартів.

Завдяки підтримці та спонсорській допомозі з боку Посольства Китайської Народної Республіки в Україні 28 грудня 2016 року відбулася знакова подія – відкриття сучасної мультимедійної аудиторії, яка одержала назву «Китайська мрія». У цій урочистій події взяли участь проректор з міжнародного співробітництва проф. Петро Бех, декан історичного факультету проф. Іван Патриляк, перший секретар відділу освіти посольства Китайської Народної Республіки в Україні Ван Цзіньго, директор з китайської сторони Інституту Конфуція Київського національного університету імені Тараса Шевченка Сунь Кхевень, координатор міжнародної співпраці історичного факультету з китаєзнавства доц. Макар Таран, представники «Української асоціації китаєзнавців» Андрій Гончарук та Олексій Коваль, завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн проф. Олег Машевський, викладачі, студенти, аспіранти історичного факультету.
Найсучасніше обладнання надаватиме змогу не лише проводити будь-які заходи з будь-яким рівнем технічної складності. Аудиторія «Китайська мрія» – своєрідна платформа пізнання Китаю, обмінів думками, формування різних форм співробітництва. Все це у загальному підсумку дасть можливість українській освіті й науці в дуже непростих сучасних умовах у рамках Університету, зокрема, вийти на новий якісний рівень освітньо-наукового процесу, йдучи в ногу з сучасними процесами й моделями навчання.
У рамках освітньої програми «Сходознавство» на історичному факультеті динамічно розвивається підготовка китаєзнавців. Лише протягом цього року було проведено міжнародну конференцію «Китайська цивілізація: традиції та сучасність», відбулося відкриття Клубу друзів української служби Міжнародного Радіо Китаю. Історичне сходознавство з посиленою мовною підготовкою вже довело затребуваність як під час вступної кампанії, так і з точки зору активності й ентузіазму студентства. Китайська мова впевнено посідає одне з перших місць за популярністю вивчення, вже не відлякуючи підвищеною складністю і своєрідністю.
Таке словосполучення, як «китайська мрія» з’явилося недаремно. Китай ХХІ століття впевнено й динамічно розвивається як вже один із ключових центрів сучасного світу. Китайська мрія про гармонійний світ та суспільство, достойний рівень життя громадян, вивчення та введення в глобальний культурний контекст своєї традиційної культури, – все це вимагає посиленого й глибокого осягнення тут, в Україні. І без відповідної історичної, філологічної, культурологічної підготовки фахівців українська наука й держава не зможе стати повноцінним учасником-творцем світових процесів.
У житті кожної людини і будь-якого колективу мрії визначають життєві плани та задуми. Без таких дороговказів, які налаштовують особистість на творчий пошук розвиток чи прогрес в якійсь галузі неможливі. Мріяти і діяти, – формула успіху для кожної молодої людини.
13

 

1517181920222325

You must be logged in to post a comment.